مصاحبه شبکه خبر با مدیرعامل جستجوگر ایرانی پارسی جو

مصاحبه شبکه خبر با مدیرعامل جستجوگر ایرانی پارسی جو

شبکه خبر در بحث جستجوگرهای ایرانی به سراغ مدیرعامل قدرتمندترین جستجوگر ایرانی، پارسی جو رفت تا درباره توانایی این جستجوگر در حوزه زبان فارسی پرسش های خود را مطرح کند. در ادامه مشروح کامل این مصاحبه ذکر شده است.

در مبحث موتورهای جستجوگر، آن چه که باعث تمایز جدی موتور جستجوهای بومی با نسخه‌های بین المللی می شود مزیت تجزیه و تحلیل زبان فارسی در این جویشگرها است و همین امر باعث می شود تا اقبال بیشتری از این فناوری در جامعه فارسی زبانان وجود داشته باشد.

از این رو واحد خبرگزاری شبکه‌ی خبر در یک مصاحبه‌ی اختصاصی با دکتر زارع مدیرعامل و طراح موتور جستجوی بومی پارسی جو به گفتگو پرداخت.

دکتر زارع مدیرعامل شرکت دانش بنیان پارسی جو و عضو هیئت علمی دانشگاه یزد در این مصاحبه اظهار داشت: هدف از موتورهای جستجو بومی جستجو در اطلاعات بومی آن کشور است اما موتورهای جهانی در کل اطلاعات موجود در وب جستجو را انجام می‌دهند. جستجوگرهای بومی در کنار جستجو در وب می‌توانند دسترسی به اطلاعات سازمان‌های مختلف را در بستری امن میسر سازند. از طرفی دیگر با توجه به این‌که نقطه‌ی ورود موتورهای جستجو نوشتن و فرستادن پرس و جو است بنابراین اگر یک موتور جستجو فارسی زبان بتواند پرس و جو را خوب مدیریت و پردازش کند، قطعا در تولید، توسعه و رشد محتوای فارسی نقش به سزایی دارد.

ویدئوی کامل این مصاحبه را می‌توانید از بخش انتهایی مشاهده کنید.

تماشای ویدئو از آپارات

مجموع رتبه (0)
0 از 5 ستاره

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

پیوست ها

امتیاز این آیتم :
0

خبرهای یک هفته گذشته

هیچ مطلبی پیدا نشد!