طرح جویشگر بومی، گامی در راستای اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی

نویسنده: تیم پارسی‌جو
طرح جویشگر بومی، گامی در راستای اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی

دبیر شورای راهبری طرح جویشگر بومی در گفتگو با خبرگزاری مهر اعلام کرد: در راستای توسعه بازار این طرح، به دنبال سیاستی هستیم که سازمان های دولتی از موتور جستجوی بومی استفاده کنند. متن کامل این خبر را در بخش زیر بخوانید.

علیرضا یاری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای اجرای طرح جویشگر بومی به عنوان یکی از طرح‌های مدنظر در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، اظهار داشت: به دنبال این هستیم که سیاستی شکل گیرد تا حداقل سازمان‌های دولتی و نهادهای حکومتی از موتور جستجوی بومی استفاده کنند.

وی گفت: این موضوع سبب می‌شود تا بازار خدمات‌دهندگان موتور جستجوی بومی در کشور، توسعه یابد و از طرف دیگر این موتور جستجو در میان مردم شناخته می‌شود و مردم نیز می‌توانند کارهای خود را از این طریق انجام دهند.

دبیر شورای راهبری طرح جویشگر بومی تأکید کرد: قصد نداریم که از کاربران اینترنت بخواهیم گوگل را کنار بگذارند بلکه قصد این است که یک سری از خدمات داخلی، از طریق موتور جستجوی بومی به کاربران در داخل کشور ارائه شود.

یاری با اشاره به حمایت‌های صورت گرفته از اجرای این طرح در کشور گفت: در صورتی که طرح موتور جویشگر بومی، به صورت صد‌‌ درصدی در کشور اجرایی شود و رشد کند، پیش‌بینی می‌کنیم این موتور جستجو مانند جویشگر «یاندکس»، چیزی حدود سه هزار شغل ایجاد کند.

سرپرست پژوهشکده فناوری اطلاعات مرکز تحقیقات مخابرات ایران خاطرنشان کرد: هم اکنون طرح جویشگر بومی از ایده به محصول تبدیل شده و در حال رشد است اما هنوز به درآمد اقتصادی نرسیده و این مستلزم آن است که مردم بتوانند از آن استفاده کنند تا گردش اقتصادی، با ارائه سرویس های عمومی و تبلیغاتی برای این پروژه ایجاد شود و کیفیت آن نیز بهبود یابد.

وی با اشاره به ایده‌هایی که در طرح ملی جویشگر بومی از سوی شرکت‌های دانش بنیان ارائه می‌شود تأکید کرد: پیش‌بینی می‌کنیم که در مرحله بعدی اجرای این طرح، این ایده‌ها با یکدیگر به اشتراک گذاشته شود و یک شرکت بزرگ برای اجرای طرح جویشگر بومی شکل گیرد.

یاری کارآفرینی در این بخش را از دیگر مزایای پروژه جویشگر بومی عنوان کرد و گفت: با برگزاری رویداد کارآفرینی در این حوزه، ایده‌هایی در این خصوص به ما معرفی شد که از آنها حمایت خواهیم کرد.

دبیر شورای راهبری طرح جویشگر بومی با اشاره به اجرای جویشگر بومی برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی اضافه کرد: این هدف در سه مرحله از جمله توسعه محصول، تجاری سازی و توسعه بازار در دست پیگیری است که برای مشارکت شرکت های بزرگ در این طرح، پیش از عید فراخوانی اعلام کرده‌ایم.

مجموع رتبه (0)
0 از 5 ستاره

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

پیوست ها

امتیاز این آیتم :
0
  • مهمان - علی صیدالی

    سلام خدمت شما

    تو متن خبری که خواندم،از ایده گفته شد،شما در پارسیجو بخشی دارین که به سایت ها رتبه میدهد و یک سری ویژگی ها را مقایسه میکند.
    اگر شما بتونید این بخش را علاوه بر سایت ها برای وبلاگ ها نیز ،اجرایی کنید،و رتبه های بهتر و نموداری تری با دقت آماری ارایه دهید پارسیجو را بسیار بسیار فعال تر کرده اید.
    و من الله التوفیق

خبرهای یک هفته گذشته

هیچ مطلبی پیدا نشد!