• برگ نخست
 • پارسی‌جو
 • پارسی‌جو در رسانه
 • با تصویب شورای عالی فضای مجازی، پارسی‌جو رایانه‌های مراکز دولتی و آموزشی کشور را تسخیر می‌‌کند

با تصویب شورای عالی فضای مجازی، پارسی‌جو رایانه‌های مراکز دولتی و آموزشی کشور را تسخیر می‌‌کند

نویسنده: تیم پارسی‌جو
با تصویب شورای عالی فضای مجازی، پارسی‌جو رایانه‌های مراکز دولتی و آموزشی کشور را تسخیر می‌‌کند

در جلسه‌‌ی شورای عالی فضای مجازی، که شنبه ۷ اسفندماه ۱۳۹۵، به ریاست دکتر روحانی برگزار گردید; "اولویت استفاده از موتورهای جستجوی بومی در دستگاه‌های دولتی و مراکز آموزشی" بررسی و تصویب شد.

در جلسه‌‌ی شورای عالی فضای مجازی که عصر شنبه ۷ اسفند به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری برگزار گردید، گزارشی از موتورهای جستجوی فعال در کشور ارائه شد و اعضا به اتفاق مقرر کردند که موتورهای جستجوی بومی باید مورد حمایت قرار گیرند.

در سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی و مراکز آموزشی نیز، موتورهای جستجوی بومی باید به صورت پیش فرض در رایانه‌های سازمانی تعریف و بکارگیری شوند.

همچنین در ادامه تصویب سیاست‌ها و اقدامات ساماندهی پیام رسان‌های اجتماعی برخط بومی، مقرر شد که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، از طریق یک کارگروه متشکل از دستگاه‌های ذیربط، شرایط و ضوابط اعطای مجوز به این دسته پیام رسان‌ها را تعیین کند و پنجره واحدی تشکیل شود تا متقاضیان تاسیس پیام‌رسان‌های بومی، برای اخذ مجوز از مراجعه به دستگاه‌های متعدد بی نیاز بوده و امور خود را از طریق این پنجره واحد دنبال کنند.

نحوه حمایت دستگاه‌های مختلف از جمله صدا‌وسیما و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از شبکه‌های اجتماعی بومی نیز تعیین و مقرر شد; قوه قضائیه در مدت دو ماه، آیین‌نامه‌ای را به منظور صیانت از حقوق شهروندی، حریم خصوصی، امنیت حقوقی و اعتمادسازی و حمایت حقوقی از تداوم کسب‌وکار و فعالیت پیام رسان‌های اجتماعی تهیه و به شورای عالی فضای مجازی ارائه نماید.

مجموع رتبه (4)
4.5 از 5 ستاره

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

پیوست ها

امتیاز این آیتم :
0
 • مهمان - خلیلی

  یک تی شرت مناسب با لوگو و ادرس وب سایت برای من بفرستین هفته ای یک روز میپوشم. علاوه استفاده روزانه من از جستجو گر شما به احترام تلاشی که میکنید اینکار را هم میکنم. با تشکر خلیلی

 • مهمان - ذبیح اله قاسمی

  بسیار خرسندم از این خبر انشااله همچنان موفق ومنصور باشید....کاش واقعا عملی بشود ولطفا همه ارگانها را ÷ی گیری کنید ...ضمنا پیشنهاد میکنم در طراحی ایمیل وطنی هم اقدام کنید

  دارای رتبه 5 از 5 ستاره
 • سپاس از نظر و حمایتتون

 • مهمان - مجتبی حامی تولید ملی

  سلام پارسی جو واقعا فوق العاده است به نظرم برای اینکه بیشتر جا بی افته با شرکت های موبایل سازی بومی همکاری کنید تا به صورت خام رو گوشی های ایرانی باشه مثل گوگل که تو گوشی های خارجی هست یا علی

  دارای رتبه 5 از 5 ستاره
 • سلام. سپاس از نظر شما. حتما در این راستا تلاشمون را انجام میدیم

 • مهمان - سروش

  با سلام: چرا در دانشگاه ها و مراکز دانشگاهی و دولتی فورا آدرس تلگرام را می دهند و اگر هم عضو نباشی کلا شما را حذف میکنند یعنی به نوعی دارن علیه دانش بومی بسیج شده اند خود من ده ماهی است به خاطر حمایت از پیام رسان بومی از سلام و سروش ایرانی استفاده میکنم راضی هم هستم کارهایی که با تلگرام انجام میدادم با این نرم افزار هم انجام میدم چرا از پیام رسانهای خارجی مالیات گرفته نمی شود یا از استفاده کننده مالیات گرفته شود تدابیری اندیشه شود که هرکسی که می خواهد از این پیام رسانهای خارجی استفاده کند باید مالیات بیشتری پرداخت کند مثل طرح حمایت از پیامک فارسی در موبایلها.

 • مهمان - ذبیح اله قاسمی

  مهمان - سروش

  سلام دوست عزیز بنده هم بدون اینکه حتی پیام رسان سروش ویا پارسی جوبدانند وظیفه خودم دانسته ومیدانم تبلیغ کنم در عالب کانال های تلگرام موفق شده ام کانال بسازند در سروش.... در روز به علت وایجاب شغلم میتوانم توصیه به نرم افزارهای ایرانی را داشته باشم مثل پادویش.پارسی جو .سروش .سلام .گپ ووو لذا توصیه میکنم با غرور به کارتون ادامه بدید من که مفتخرم به این حمایت که بعضا با چند ساعت بحث به این نتیجه گیری در کلاس های آموزشی ام میرسم ومطلب را ختم میکنم

 • مهمان - سروش

  سلام. سپاس از دیدگاهتون. امیدواریم استفاده از محصولات با کیفیت ایرانی در همه صنعت ها رواج بیشتری پیدا کنه

 • مهمان - mohamadi

  سلام لطفا پارسی جو رو به مسئولان شبکه ایران کالا معرفی کنید تا ت بلیغش کنن و کاربران پارسی جو هم بیشتر بشه سپاس!;)

  دارای رتبه 5 از 5 ستاره
 • مهمان - علی

  حتما!!!! البته اگه بشه عالی میشه و مردم هم باید از پارسی جو استفاده کنن

  دارای رتبه 3 از 5 ستاره

خبرهای یک هفته گذشته

هیچ مطلبی پیدا نشد!