API نقشه پارسی‌جو

API (مخفف Application Programming Interface) به برنامه‌نویس‌ها و توسعه‌دهندگان وب این امکان را می‌دهد که به تمام یا بخشی از قابلیت‌های یک نرم‌افزار دیگر دسترسی پیدا کنند. در واقع  API ها امکان استفاده از داده‌ها و عملکرد سرویس‌های بزرگ را به‌شکل سازمان یافته و محدود برای دیگر وب‌سایت‌ها یا اپلیکیشن‌ها فراهم می‌کنند. API‌ها ممکن است بر اساس میزان دسترسی را که باز می‌گذارند، پولی یا رایگان باشند.

API چه استفاده‌ای دارد؟

API‌ها  برقراری ارتباط بین نرم‌افزارهای مختلف را آسان‌ می‌سازند که این عامل می‌تواند به توسعه بهتر و سریع‌تر نرم‌افزارها و صفحات وب کمک فراوانی کند. کمپانی‌های بزرگی همچون گوگل، تلگرام، توییتر و...بسیاری از سرویس‌های خود را توسط API‌ در اختیار دیگر شرکت‌ها و توسعه‌دهندگان قرار می‌دهند.

نقشه پارسی‌جو

نقشه پارسی‌جو با پوشش بالغ بر ۴۵۰ شهر ایران و بیش از ۵۳۰ لایه مختلف اطلاعاتی، ارایه لایه‌های متنوع اطلاعاتی و کارتوگرافي منحصربفرد، اولین و تخصصی ترین سرویس نقشه بومی ایران در این مقیاس است که توسط محققین و متخصصین مجموعه پارسی جو با تکیه بر تجربه و تخصص اعضا و انجام سالها تحقیق و پژوهش، طراحی و پیاده سازی شده است.

 پارسی‌جو با ارایه API نقشه خود امکان استفاده از امکانات آن را به‌صورت رایگان برای توسعه‌دهندگان فراهم کرده است. پوشش گسترده، جزییات دقیق و به روزآوری‌های متعدد در فواصل زمانی کم از ویژگی‌های مهمی است که استفاده از API نقشه پارسی‌جو را به بهترین انتخاب برای توسعه‌دهندگان ایرانی تبدیل می‌سازد.

راهنمای استفاده از API نقشه پارسی‌جو

کد API دارای ۶ آیتم مختلف است که در زیر با رنگ قرمز مشخص‌شده است.

<object type='type/html'data='http://map.parsijoo.ir/API.html?lat=35.706916545625134&lon=51.39519120202637&zoom=11&m=3' width="500px" height="300px"></object>

 شما با استفاده از این شش آیتم می‌توانید بر اساس تنظیمات دلخواه، نقشه مکان موردنظرتان را در سایت و یا وبلاگ خود قرار دهید.

Lat وLon

پس از قرارگیری در محل دلخواهتان بر روی نقشه پارسی جو می‌توانید مختصات آن مکان را در نوار آدرس مرورگرتان مشاهده نمایید. با استخراج اعداد lat و lon و قرار دادن آن در لینک فوق موقعیت مکان شما تنظیم می‌گردد.

Zoom

 با استفاده از این آیتم بزرگنمایی مدنظرتان را می‌توانید از ۳ تا ۲۱ تنظیم نمایید.

m

برای قرارگیری مکان‌نما بر روی نقشه شما، سه حالت وجود دارد که می‌توانید با تنظیم این متغیر از ۱ تا ۳ حالات مختلف را امتحان کنید.

 m=1: در این حالت مکان‌نما به‌صورت بر روی مرکز نقشه (یا محل تنظیمی شما) ثابت خواهد شد.

 m=2: مکان‌نما در این وضعیت به‌صورت متحرک جابجا می‌شود. (در حالت آزاد است)

 m=3: درصورتی‌که تمایل ندارید برچسب مکان‌نما بر روی نقشه مشخص باشد می‌توانید متغیر m را بر روی عدد ۳ تنظیم نمایید.

 Width و Height

در این قسمت طول و عرض نقشه خود را بر اساس پیکسل می‌توانید تنظیم نمایید.

 همچنین می‌توانید با باز کردن لینک ذیل و جاگذاری مختصات و موارد مورد نظر خود در آن  از این طریق تنظیمات اولیه مربوطه را انجام دهید. ( مختصات در این لینک به‌صورت مثال وارد شده است)

 http://map.parsijoo.ir/API.html?lat=35.668139083413806&lon=51.37801445194298&zoom=11&m=1

 

خبرهای یک هفته گذشته

هیچ مطلبی پیدا نشد!