سالروز ولادت حضرت علی(ع) و روز پدر مبارک

نویسنده: تیم پارسی‌جو
سالروز ولادت حضرت علی(ع) و روز پدر مبارک

بعضی حرف‌ها هیچوقت کلیشه‌ای نمی‌شود; مثل تبریک، بیان حس دوست داشتن، تشکر به خاطر بودن، و چه خوب که همیشه روزهای خوبی وجود دارد برای بیان این حرف‌ها. ای کاش که همیشه عید باشد و فرصتی برای ما تا یادآور شویم که چقدر برایمان ارزشمند هستید. این دومین باری است که در سال ۹۶ می‌توانیم "تبریک" یکی از انرژی بخش‌ترین حرف‌های تکراری دنیا را تقدیمتان کنیم. پس عرض تبریک و شادباش ما را به مناسبت روز پدر و میلاد مسعود حضرت علی(ع) بپذیرید.

جمعه ۱۳ رجب ۳۰ عام الفیل- فاطمه بنت اسد آخرین روزهای بارداریش را می‌گذراند. دردی تمام وجودش را فراگرفته بود. وارد صحن خانه‌ی خدا شد و رو به سوی کعبه با خدای خود به راز و نیاز نشست... که به ناگاه دیوار شکافت. فاطمه داخل شد و دیوار به جای اول خود بازگشت. و پس از سه روز با آغوشی از جنس بهشت به میان زمینیان بازگشت...

علی(ع) تولدش هم خود یک معجزه بود. شکافتن دیوار کعبه و تولد در چنین مکان مبارکی با میزبانی فرشتگان آسمانی امتیازی است که به هر کسی داده نمی‌شود .

کعبه، دیوار سنگی، شکافتن، سه روز در خانه خدا، انتخاب نام از جانب حق و ... علی(ع) حتی قدم گذاشتنش به این دنیا هم پر از صلابت است.. صلابتی از جنس پدر . نام پدر که می‌آید پشت همه گرم می‌شود.

پدر پناه‌گاه امن خانواده‌ است، حتی گرمی آغوش مادرانه هم در کنار همین استواری پدر است که رنگ دارد. وقتی پدر باشد ترس که معنا ندارد، خانه گرم می‌شود، خانه امن می‌شود.

پس به‌جاست که تولد امیرالمومنین(ع)، روز پدر نیز نام گرفته است.

چهره‌ی آرام و زبانی نرم اما استوار در کنار ایستادگی در برابر ناامنی‌ها و طعنه زنندگان، تجلی حقیقت پدری است که می‌تواند برای همه‌ی عمر یک امت تکیه گاه باشد. می‌تواند پدر یک ملت باشد اما تنها می‌تواند علی(ع) باشد و بس... که الگویی باشد برای تمام پدران

پارسی جو سالروز میلاد با سعادت حضرت علی بن ابیطالب(ع) و همچنین روز پدر را به تمام پدران ایران زمین تبریک و شادباش عرض می‌کند. به همین مناسبت لوگوی پارسی جو مزین به نام مبارک حضرت علی(ع) را تقدیم می‌کنیم.

در بخش زیر در نظر داریم تا روز پدر در کشورهای مختلف دنیا بررسی کنیم و از آیین‌های آن سخن بگوییم.

  • ایران : ۱۳ رجب زادروز تولد حضرت علی(ع)

تعطیل رسمی

سنت دیرینه: برگزاری جشن خانوادگی و هدیه ‌ای برای پدران

  • آلمان: روز عروج حضرت مسیح به آسمان

تعطیل رسمی

سنت دیرینه: گردش و پیاده‌روی بیرون شهر آقایان و حمل غذاهای سنتی و انواع نوشیدنی‌ها در واگن‌های کوچک موسوم به bollerwagon

  • کشورهای کاتولیک ( اسپانیا، پرتغال و بلژیک): ۱۹ مارس روز جشن یوسف مقدس
  • امریکا: سومین یکشنبه ماه ژوئن

ایده روز پدر در امریکا مربوط به دختری به نام سونورا است که روز تولد پدر خود را همیشه جشن می‌گرفت. پدر سونورا یکی از سربازان قدیمی جنگ داخلی آمریکا بود که بعد از فوت همسرش به تنهایی ۶ فرزندش را بزرگ کرد.

تعطیل رسمی

سنت دیرینه: برگزاری جشن‌های کوچک خانوادگی و هدیه ‌ای برای پدران

  • استرالیا: اولین یکشنبه سپتامبر

سنت دیرینه: برگزاری جشن و اهدای جایزه پدر سال به پدران برگزیده

  • برزیل: دومین یکشنبه ماه اوت- روز بزرگداشت عمران، پدر مریم
  • کره: ۸ می هر سال به عنوان روز پدر و مادر
  • جهان عرب: ۲۱ ژوئن هر سال مطابق با اولین روز تابستان ‌( اولین روز بهار در این کشورها به مناسبت روز مادر جشن گرفته می‌شود)

بی شک اولین قهرمانان زندگی همه‌ی ما پدرانمان هستند. روز پدر زمان مناسبی است که حس و حال متفاوتی به همه‌ی مردان زندگیمان بدهیم، بر دستان پرصلابشان بوسه زنیم و به آن‌ها یادآور شویم که تا چه اندازه دوستشان داریم.

تمام لوگوهای مناسبتی پارسی‌جو را از این‌جا ببینید.

مجموع رتبه (0)
0 از 5 ستاره

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

پیوست ها

امتیاز این آیتم :
0

خبرهای یک هفته گذشته

هیچ مطلبی پیدا نشد!