سالروز شهادت امام حسن عسکری و آغاز امامت حضرت صاحب‌الزمان(عج)

نویسنده: تیم پارسی‌جو
سالروز شهادت امام حسن عسکری و آغاز امامت حضرت صاحب‌الزمان(عج)

شهادت امام حسن عسکری علیه‌السلام را به ساحت مقدس صاحب‌الزمان(عج) و همه‌ی شیعیان تسلیت عرض می‌نماییم. سالروز آغاز امامت حضرت صاحب‌الامر، مهدی موعود(عج) گرامی باد.

هشتم ربیع‌الاول سال ۲۶۰ هجری، شهادت یازدهمین پیشوای متقیان در عنفوان جوانی، سامرا را عزادار کرد.

حضرت مهدی(عج) پنج ساله بودند که پدرشان، امام حسن عسکری(ع)، توسط یکی از خلفای حکومت ظالم عباسی، مسموم و پس از چند روز به فیض شهادت نائل آمدند.

با شهادت امام حسن عسکری(ع) فصل جدید در امامت پیشوایان الهی آغاز شد چراکه در دوره امامت امام حسن عسکری جز تعداد اندکی از اصحاب، کسی  محمد بن الحسن(ع) را ندیده بود. به امامت رسیدن یک امام غايب از نظرها، آن‌هم امامی که در آن زمان تنها پنج سال بیشتر نداشت، برای برخی غیرقابل باور بود. بنابراین عده‌ای از دوستان آن حضرت، به جانشینی و امامت جعفر بن علی، برادر امام حسن عسکری(ع)، گمان بردند و شهادت آن حضرت را به وی تسلیت و ولایتش را تبریک گفتند. اما وقتی جعفر بن علی قصد اقامه نماز به جنازه امام(ع) را کرد، ناگاه کودکی بیرون آمد جعفر را کنار کشید و گفت: عموجان من باید بر پدرم نماز بخوانم. برادر امام حسن عسکری با قیافه‌ای دگرگون به کناری رفت و حضرت مهدی در سن ۵ سالگی بر پدرش نماز خواند و بدین ترتیب پیش‌بینی امام حسن عسکری(ع) محقق شد.

پارسی جو، ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت آن امام بزرگوار و گرامیداشت آغاز ولایت آخرین پیشوای الهی، حضرت قائم(عج)،لوگوی مناسبتی خود را با طرح شهادت امام حسن عسکری(ع) منتشر می‌کند.

تمام لوگوهای مناسبتی پارسی جو را از اینجا مشاهده کنید.

مجموع رتبه (0)
0 از 5 ستاره

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

پیوست ها

امتیاز این آیتم :
0

خبرهای یک هفته گذشته

هیچ مطلبی پیدا نشد!