• برگ نخست
  • افزونه اختصاصی پارسی‌جو برای مرورگرهای فایرفاکس و کروم

افزونه اختصاصی پارسی‌جو برای مرورگرهای فایرفاکس و کروم

افزونه یا Add-ons چیست؟

یکی از مواردی که باعث شده است که مرورگرهای اینترنت جذاب‌تر از مرورگرهای اولیه شوند، افزونه‌های متعدد تهیه شده برای آن‌ها است. افزونه‌ها به نرم‌افزارهای کوچکی اطلاق می‌شود که عملکرد و قابلیت‌های جدیدی را به مرورگرها اضافه می‌کند. کاربر به کمک این برنامه‌های جانبی قادر است امکانات متعددی را به مرورگر خود اضافه کند و بدین‌ ترتیب از مرورگر خود را مطابق سلیقه و نیاز خود تغییر دهد.

مرورگر فایرفاکس اولین مرورگری بود که پای افزونه‌ها را به دنیای مرورگرها باز کرد. همین عامل علاوه بر افزایش محبوبیت این مرورگر، باعث شد که دیگر مرورگرهای رایج مثل کروم نیز از این حرکت پیروی کنند.

در همین راستا، جستجوگر  ملی پارسی‌جو به‌منظور سهولت کاربران در دسترسی به صفحه اول این جستجوگر، افزونه مرتبطی را برای مرورگر فایرفاکس و کروم تهیه کرده است.

ویژگی‌های افزونه پارسی جو

  • تغییر صفحه اصلی و تب جدید به نسخه کوچک شده از صفحه اول پارسی‌جو به صورت آفلاین
  • افزودن موتور جستجوی پارسی‌جو به جعبه جستجو و قرار دادن آن به‌عنوان جستجوگر پیش فرض

راهنمای نصب افزونه پارسی جو در فایرفاکس

  1. با کلیک بر   در لیست منوی باز شده افزونه پارسی جو را انتخاب کنید.
  2. در این قسمت با توجه به نوع مرورگر خود، آیکون "افزونه فایرفاکس" را انتخاب کنید. برای دریافت مستقیم افزونه فایرفاکس اینجا کلیک کنید.
  3. در صفحه جدید روی  Add to Firefox کلیک کنید. پس از بارگیری، مرورگر شما مجهز به افزونه پارسی جو است.

افزونه فایرفاکس پارسی جو

راهنمای نصب افزونه پارسی جو در کروم

  1. از منو کناری   در صفحه اصلی پارسی جو، روی گزینه "افزونه پارسی جو" کلیک کنید.
  2. اگر از مرورگر کروم استفاده می‌کنید، پس از انتخاب تب "افزونه گوگل کروم"، در صفحه‌ی جدید ADD TO CHROME را کلیک کنید. افزونه کروم را می‌توانید از اینجا به طور مستقیم دریافت کنید.
  3. در کادر جدید باز شده، گزینه Add extension را انتخاب و افزونه را دانلود کنید. بدین ترتیب در نوار ابزار کروم، آیکون پارسی جو ظاهر  و افزونه کروم پارسی‌جو بر روی مرورگر سیستم نصب شده است.

توجه: می‌توانید پارسی‌جو را در بخش افزونه‌های مرورگر کروم نیز بیابید. برای این کار، تب  extensions را از منوی setting مرورگر باز کنید. در پایین صفحه Get more extensions را کلیک کنید; با جستجوی parsijoo افزونه اختصاصی پارسی جو برای کروم نمایش داده می‌شود.

افزونه گوگل کروم پارسی جو

 

خبرهای یک هفته گذشته

هیچ مطلبی پیدا نشد!