معرفی جستجوگر پارسی جو در بخش خبری شبکه تابان یزد

معرفی جستجوگر پارسی جو در بخش خبری شبکه تابان یزد

خبرگزاری شبکه تابان یکی از آیتم های بخش خبری ۲ دی ماه ۹۵ را به گفتگو با متخصصان و مدیران پارسی‌جو اختصاص داد. در این بخش به بیان خلاصه‌ای از این خبر خواهیم پرداخت. با پرس‌وجو همراه شوید.

خبرنگار خبرگزاری شبکه تابان(یزد) در طی گزارشی از مجموعه پارسی جو، ضمن معرفی این جستجوگر بومی ایرانی با چندتن از متخصصان شرکت دانش بنیان پارسی جو گفتگو کرد.

خبرنگار بخش خبری ۲ دی ماه ۹۵ از پارسی‌جو به عنوان یک موتور جستجوی کاملا ایرانی یاد کرد که با درک بیشتر زبان، فرهنگ و رفتار کاربران داخلی علاوه بر رفع وابستگی به بیگانگان قابلیت مانور بیشتری برای رفع نیازهای مردم دارد.

دکتر خیراندیش، مدیر اجرایی پارسی جو، در مصاحبه با این واحد خبری گفت: فاز مطالعاتی این جستجوگر از سال ۸۰ شروع شد و در سال ۸۷ مراحل طراحی و پیاده سازی آن انجام گرفت. در سال ۸۹ نیز اولین نسخه از پارسی جو با پوشش یک میلیون سند فارسی بر روی وب قرار گفت. هم اکنون نیز کاربران می‌توانند از نسخه پنجم این جستجوگر و قابلیت‌های آن بهره‌مند شوند.

هم اکنون بیش از ۵۰ نفر در شرکت دانش بنیان پارسی جو مشغول به کارند که در ۵ سال آینده جمعیت اشتغال به کار این شرکت به بیش از ۲۰۰۰ نفر خواهد رسید.

در بخش زیر به تماشای این ویدئو بنشینید.

می‌توانید این ویدئو را از آپارات مشاهده کنید.

مجموع رتبه (1)
5 از 5 ستاره

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

پیوست ها

امتیاز این آیتم :
0
  • مهمان - محمد

    سلام.لطفا اگر ممکنه برای آب و هوا یک نرم افزار اندروید مختص درست کنید.اطلاعات بخش آب و هوا خیلی دقیق است و جای یک نرم افزار گوشی برایش خالیه.هم چنین اگر ممکنه نرم افزار اندروییدی پارسی جو را آپدیت کنید و مشکلات آن را برطرف سازید.ممنون

    دارای رتبه 5 از 5 ستاره
  • مهمان - محمد

    سلام. ممنون از نظر شما. حتما بررسی می شه

خبرهای یک هفته گذشته

هیچ مطلبی پیدا نشد!