پارسی جو مهمان ویژه برنامه تلویزیونی شما بفرمایید

پارسی جو مهمان ویژه برنامه تلویزیونی شما بفرمایید

مدیر اجرایی پارسی جو، یکشنبه سوم بهمن، در آیتم مهمان ویژه‌ی برنامه "شما بفرمایید"حضور پیدا کرد و با مجری جوان این برنامه درباره‌ی پارسی جو، اهداف آن و موانع و مشکلات این جستجوگر بومی به گفتگو نشست. ویدئو‌ی کامل این گفتگو را در انتهای این مقاله می‌توانید تماشا کنید.

"شما بفرمایید" یکی از برنامه‌های اجتماعی صدا و سیمای یزد است که هر شب با بخش‌های متنوع و جذاب به روی آنتن شبکه تابان می‌رود. آیتم مهمان ویژه‌ی "شما بفرمایید" یکی از بخش‌های پرمخاطب این برنامه است که در آن از نخبگان و متخصصان یزدی دعوت و در رابطه با کار و فعالیت آن‌ها صحبت می‌شود.

یکشنبه سوم بهمن ۱۳۹۵ دکتر خیراندیش مدیر اجرایی پارسی جو در پی دعوت عوامل این برنامه، مهمان برنامه "شما بفرمایید" شد و با سامان ارس خان مجری این برنامه به گفتگو نشست. مجری محبوب این برنامه در ابتدا از دکتر خیراندیش خواست که پروژه‌ی پارسی جو و اهداف آن را برای بینندگان و مردم باز کند.

دکتر خیراندیش در پاسخ، از نقش پروژه‌ی موتور جستجوگر به عنوان پیچیده‌ترین پروژه‌های آی تی در کل دنیا سخن گفت و این‌که در تمام دنیا تعداد موتورهای جستجوی معتبر کمتر از ده تا است.

بنا بر صحبت دکتر خیراندیش، بر اساس ارزیابی‌های متعدد مرکز تحقیقات مخابرات ایران به عنوان متولی جستجوگر در کشور، پارسی جو در زبان فارسی به گوگل به عنوان یک جستجوگر جهانی بسیار نزدیک است و نسبت به موتور جستجوی بینگ که توسط شرکت قدرتمندی مثل مایکروسافت راه‌اندازی شده، در جایگاه بالاتری قرار دارد.

در بخش پایانی این گفتگو مدیر اجرایی پارسی جو شمای کلی صفحه اول پارسی‌جو را در قاب تلویزیون معرفی کردند و اعلام کردند پارسی جو با شناسایی و ارزیابی دقیق رفتار کاربران ایرانی و بر اساس نیاز و سلیقه‌ی آن‌ها، تمامی اطلاعات و اخبار مهم یک کاربر را در صفحه اول پارسی‌جو در کمتر از چند دقیقه به او نمایش می‌دهد.

ویدئوی کامل این گفتگو را در بخش پایین مشاهده کنید.

 

برای تماشای آیتم گفتگو با دکتر خیراندیش در شما بفرمایید ۳ بهمن در آپارات اینجا کلیک کنید.

مجموع رتبه (1)
5 از 5 ستاره

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

پیوست ها

امتیاز این آیتم :
0

خبرهای یک هفته گذشته

هیچ مطلبی پیدا نشد!