سیستم مدیریت API و جستجوی سفارشی پارسی‌جو

پویایی تکنولوژی، جریان و دامنه‌ی استفاده از سرویس‌ها را به گونه‌ای تغییر داده که پیشرفت آن‌ها وابسته به برقراری ارتباطی موثر و آسان بین آن‌ها است. بسیاری از طراحان و توسعه‌دهندگان وب‌سایت‌ها در راستای ارائه‌ی خدمات و سرویس‌های کارآمد تمایل دارند تا از API ها یا افزونه‌های آماده‌ای استفاده کنند که قابلیت‌های وبگاه و پرتال اینترنتی خود را افزایش داده و آن‌را تعاملی‌تر و لذت‌بخش‌تر کنند.

اگر شما هم یکی از اعضای جامعه بزرگ توسعه‌دهندگان وب، بلاگر یا صاحب وب‌سایت باشید از اهمیت و کارایی بالای APIها آگاهی دارید. پارسی‌جو با مجموعه‌ای از ۱۵ سرویس مختلف، تلاش کرده است تا API  برخی از سرویس‌های خود را در  قالب پرتالی در اختیار شما قرار دهد تا با دست پر پاسخگوی نیازهای کاربرانتان باشید. شما در این پرتال به نحوه راه‌اندازی و کدهای مرتبط با API های پارسی‌جو دسترسی دارید.

APIهای پارسی جو

APIهای پارسی‌‌جو

APIهای آماده شده توسط پارسی‌جو شامل نقشه، ارز، سکه و وضعیت آب‌و‌هوا است که همه بر اساس موقعیت زمانی و مکانی و بر اساس نیاز فارسی‌زبانان طراحی و توسعه داده‌ شده‌اند.

API چیست؟

API (مخفف عبارت Application Programming Interface) یا رابط برنامه‌نویسی نرم‌افزار، به برنامه‌نویس‌ها و توسعه‌دهندگان وب این امکان را می‌دهد که به تمام یا بخشی از قابلیت‌های یک نرم‌افزار دیگر دسترسی پیدا کنند. در واقع API ها امکان استفاده از داده‌ها و عملکرد سرویس‌های بزرگ را به‌شکل سازمان یافته و محدود برای دیگر وب‌سایت‌ها یا اپلیکیشن‌ها فراهم می‌کنند. APIها ممکن است بر اساس میزان دسترسی که در اختیار توسعه‌دهنده قرار می‌دهند، پولی یا رایگان باشند.

ای پی آی پارسی جو

API چه استفاده‌ای دارد؟

APIها برقراری ارتباط بین نرم‌افزارهای مختلف را آسان‌ می‌سازند که این عامل می‌تواند به توسعه بهتر و سریع‌تر نرم‌افزارها و صفحات وب کمک فراوانی کند. کمپانی‌های بزرگی همچون گوگل، تلگرام، توییتر و...بسیاری از سرویس‌های خود را توسط API در اختیار دیگر شرکت‌ها و توسعه‌دهندگان قرار می‌دهند.

API نقشه پارسی‌جو

نقشه پارسی‌جو با پوشش بالغ بر ۶۵۰ شهر ایران و بیش از ۵۳۰ لایه مختلف اطلاعاتی، ارایه لایه‌های متنوع اطلاعاتی و کارتوگرافي منحصربفرد، اولین و تخصصی ترین سرویس نقشه بومی ایران در این مقیاس است که توسط محققین و متخصصین مجموعه پارسی جو با تکیه بر تجربه و تخصص اعضا و انجام سال‌ها تحقیق و پژوهش، طراحی و پیاده‌سازی شده است.

پارسی‌جو با ارایه API نقشه خود امکان استفاده از امکانات آن را به‌صورت رایگان برای توسعه‌دهندگان فراهم‌ آورده است. پوشش گسترده، جزییات دقیق و به روزآوری‌های متعدد در فواصل زمانی کم از ویژگی‌های مهمی است که استفاده از API نقشه پارسی‌جو را به بهترین انتخاب برای توسعه‌دهندگان ایرانی تبدیل می‌سازد.

API آب و هوا

حیاتی‌بودن آگاهی درست و به‌موقع از وضعیت آب‌وهوا موجب تمایل زیاد کاربران وب به سمت سرویس‌های نمایش وضعیت جوی شده است. به‌همین دلیل است که بسیاری از وب‌مسترها و طراحان وب‌سایت‌ها علاقه دارند که وضعیت آب‌وهوا را به شکلی ساده و سریع در دسترس کاربران خود قرار دهند.

API آب وهوای پارسی جو

با استفاده از API آب‌و‌هوای سیستم سفارشی پارسی‌جو، کاربران وب‌سایت و اپلیکیشن‌ها می‌توانند اطلاعاتی به‌روز و صحیح راجع‌به وضعیت آب‌وهوای منطقه ومکان موردنظر، به دست آورند.

این API با گرفتن نام استان و شهر مورد نظر شما، اطلاعات و وضعیت آب‌وهوایی آن منطقه را در صفحه اینترنتی مدنظرتان نمایش می‌دهد. این اطلاعات شامل شرایط جوی و حداکثر و حداقل دما است.

API قیمت ارز

اگر به نمایش نرخ ارز در بلاگ یا سایت خود علاقه‌مند هستید، پارسی‌جو API‌ این سرویس محبوب را برای شما تهیه کرده است. این ‌‌API، بر اساس ارز انتخاب شده، قیمت، تغییرات (ثابت، کاهش یا افزایش) و درصد تغییرات را نشان می‌هد.

API قیمت سکه

شرایط خاص اقتصادی باعث شده است که رصد مداوم قیمت سکه در ایران، طرفداران بی‌شماری داشته باشد. با استفاده ‌‌API قیمت سکه، می‌توانید تغییرات (افزایش، کاهش و یا ثابت بودن قیمت) و میزان تغییرات قیمت سکه را نمایش دهید.

برای ورود و بهره‌مندی از خدمات پورتال مدیریت APIها، از اینجا شروع کنید.

خبرهای یک هفته گذشته

هیچ مطلبی پیدا نشد!