• برگ نخست
  • خبر و مقاله
  • عمومی
  • چگونه در روند مصاحبه‌های کاری خود جو مثبت ایجاد کنیم؟

چگونه در روند مصاحبه‌های کاری خود جو مثبت ایجاد کنیم؟

نویسنده: مریم سراستاد
چگونه در روند مصاحبه‌های کاری خود جو مثبت ایجاد کنیم؟

مصاحبه کاری یکی از موانعی است که اکثر مردم از مواجه شدن با آن هراس دارند!سوالی که همواره ذهن آن ها را درگیر خود می‌کند این است که چه باید کرد تا در مصاحبه کاری موفق  شد؟با پارسی‌جو همراه باشید تا در این مقاله به بررسی ابعاد این موضوع بپردازیم.

ساعت‌ها گشت‌وگذار در اینترنت میان هزاران آگهی‌ کاریابی، زیرورو کردن پست‌ها، نامه بازی‌ها و در آخر شانس یا بدشانسی!

بعد از طی همه این هفت‌خان در آخر به آخرین مانع بین خود و کار مطلوبتان می‌رسید: مصاحبه!

یک سری از مخاطرات هست که با آگاهی از آن‌ها می‌توانید رتبه و امتیاز مثبتتان را افزایش دهید.ما همه قصد داریم ببینیم در ذهن مصاحبه‌کننده چه می‌گذرد و چگونه بهترین تأثیر مثبت را روی او بگذاریم؟با کمک روانشناسان و تحقیقات روی مغز انسان می‌توانید به این امر فائق آیید.

 علم تأثیرگذاری مثبت

مردم به‌طور قابل‌ملاحظه تمایل دارند در لحظات اول تأثیر خوبی را بر مخاطب بگذارند و از چهره خود احساساتی چون قابل‌اعتماد بودن و شایستگی را منتقل کنند.

برای مثال مردم بیشتر جذب صورت‌های خوشحال و چهره‌های ظریف زنانه  می شوند که گویای صفتی هست، مثلاً افرادی با چشم‌های درشت و صورت گرد افراد قابل‌اعتمادی هستند یا برخی با چهره‌های مردانه، صورت مربعی شکل و استخوان‌بندی درشت، فکر مدیریت در شخصیتشان غالب است و رهبری خیلی خوبی دارند.

مسلماً همه این ویژگی‌ها گرچه  خارج از کنترل ما هستند اما در تصمیمات مهم سیاسی و یا حتی قضاوت یک مجرم و یا به‌طورقطع در یک مصاحبه کاری ممکن است مؤثر واقع شود.

خوشبختانه چهره تنها فاکتور لحاظ شده نیست. روانشناسان معتقدند اگر مردم توجهشان به اطلاعات اضافه دیگر در مورد شخص، نظیر رفتار گذشته او منعطف شود این تأثیر چهره بشدت کمرنگ خواهد شد.

گرچه این موضوع چیز جالبی نیست اما مردم به نکات منفی بسیار بیشتر از نکات مثبت توجه دارند.برای مثال:مردم بیشتر تقلب شما رو به خاطر دارند تا کمک شما به یک موسسه خیریه!

پیامد این موضوع این هست که حواستان باشد در مصاحبه شخصیت خود را زیر سوال نبرید! مثلا از کسب و کار قبلی خود بدگویی نکنید یا نظری ندهید که موجب حساسیت مصاحبه کننده شود.

نکته مهم اینکه ما هنگامی که قصد داریم توانایی های یک فرد را قضاوت کنیم بر روی اطلاعات مثبت او حساس تریم. اینکه شما نرم افزار و اپلیکیشن گوشیتان را خودتان طراحی کرده‌اید یا کمک هزینه‌ای برای مطالعات گرفتید به مراتب مهمتر از این است که در گرامر مشکل داشته باشید. پس به نکاتی که در مصاحبه ارائه می‌کنید بسیار دقت داشته باشید.

Peter Mende-Siedlecki، دکتر روانشناس و محقق دانشگاه نیویورک می‌گوید اگر ما خطاهای بسیاری مرتکب شده باشیم اما تنها یک کار بلد باشیم که کسی دیگر از پس آن بر نیاید همین می‌تواند هزاران در را برایمان باز کند.

همه  انسان‌ها شخصیت‌های یکسانی ندارند. سعی کنید مطابق شخصیت مصاحبه گیرنده خود برخورد کنید. برای مثال شرکت‌های گوگل و IBM صد‌ها درخواست از فارغ التحصیلان با معدل‌های بالا دریافت می کنند. مسلما آن‌ها با داشتن صلاحیت‌های معمولی تحت تاثیر قرار نخواهند گرفت. برای پذیرش گرفتن از چنین شرکت‌هایی قبل از آن به دنبال نکات غیرمتعارف و کم یاب خود باشید و روی این نکات مانور بدهید و از همین نکات برای عبور از مانع استفاده کنید.

داستان‌‌هایی که به هماهنگ شدن ذهن ما  و مصاحبه گیرنده کمک می‌کند!؟

روانشناسان بهتر قادرند ارتباط بین مردم را شفاف‌سازی کنند.Uri Hassonروانشناس دانشگاه Princeton تحقیق کرده است هنگامی‌که انسان‌ها با یکدیگر تعامل می‌کنند چه اتفاقی در مغز رخ می‌دهد.

در تحقیقات سال ۲۰۱۰ گروه دکتر هاسون پی بردند هنگامی‌که مردم به یک داستان گوش می‌دهند ذهن آن‌ها شروع به الگوبرداری از محتویات داستان می‌کند؛ و کسانی که بهتر گوش دهند و بهتر داستان را بفهمند مغز آن‌ها از نظر رفتاری بسیار شبیه به الگوهای برداشت شده رفتاری از آن داستان عمل خواهد کرد.

روانشناسان همچنان در حال تحقیق‌اند که چه فاکتورهایی برای تسلط و هماهنگ شدن با ذهن مصاحبه گیرنده خود نیاز خواهید داشت. اما هم‌اکنون برای این موضوع مدارک خوبی در دست نیست.

برای مثال خاطره با جنبه‌های مشترکی را بیان کنید. تا جو صمیمی‌تری ایجاد کنید. مردم بسیار علاقه دارند تا در ذهن بمانند شاید این کار موجب شود ذهنتان به‌طرف مقابل نزدیک‌تر شود.

بجای اغراق روی نقاط قوت خود در مصاحبه، داستانی از کار قبلی خود تعریف کنید که صلاحیت شما را مشخص کند. با بیان آنچه شما را متمایز می‌کند می‌تواند تأثیر مثبت‌تری بر روی مصاحبه‌تان بگذارید.

باز هم تلاش می‌کنیم با مقالاتی از این جنس با شما همراه شویم. اگر در مصاحبه‌های کاری خود تجارب جالبی دارید، در بخش نظرات آن را با دیگر دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع خبر quartz-news
مجموع رتبه (0)
0 از 5 ستاره

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

پیوست ها

امتیاز این آیتم :
0
  • مهمان - مهمان قدیمی

    سلام
    پیشنهاد می کنم برای مقاله ها هم از تصاویر بومی استفاده فرمایید

خبرهای یک هفته گذشته

هیچ مطلبی پیدا نشد!