• برگ نخست
 • خبر و مقاله
 • عمومی
 • نتایج اولین نظرسنجی: "علاقه‌دارید در پرس‌وجو بیشتر چه مطالبی را مطالعه کنید؟"

نتایج اولین نظرسنجی: "علاقه‌دارید در پرس‌وجو بیشتر چه مطالبی را مطالعه کنید؟"

نویسنده: تیم پارسی‌جو
نتایج اولین نظرسنجی:

همزمان با رونمایی از بلاگ پارسی‌جو(پرس‌و‌جو) نظرسنجی در صفحه‌ی اصلی بلاگ پارسی‌جو درباره نوع مطالب و مقالات موردعلاقه‌ی شما عنوان شد، تا مطالبی که در ادامه کار بلاگ پرس‌وجو آماده می‌گردد به سلایقتان نزدیک‌تر باشد. در ادامه‌ی این مقاله توجه شما را به نتایج به‌دست‌آمده از این نظرسنجی جلب می‌کنیم.

پارسی‌جو با راه‌اندازی بلاگ پرس‌وجو درصدد برقراری ارتباط با شما کاربران و انتشار مطالبی از تغییرات، سرویس‌ها و اخبار پارسی‌جو و همچنین خبرهای دنیای ‌وب و آی‌تی است. از‌این‌رو، برای آگاهی دقیق‌تر از میزان تمایل و علاقه‌ی کاربران به این‌که چه نوع مطالب و مقاله‌هایی در بلاگ مورد بررسی و بحث گذاشته شود نظرسنجی در صفحه‌ی اول بلاگ همزمان با راه‌اندازی بلاگ پرس‌وجو منتشر کرد.

در نظرسنجی انجام شده این پرسش مطرح شد که "علاقه‌دارید در پرس‌و‌جو بیشتر چه مطالبی را مطالعه کنید؟" و در آن مطالب و مقالات در پرس‌و‌جو، به چهار دسته تقسیم و به رای‌گیری گذاشته شد. این چهار دسته شامل موارد زیر است:

 • کاربران به خبرها و مقالات مرتبط با جستجوگر پارسی‌جو و سرویس‌های مرتبط
 • اخبار و مقالات مرتبط با جستجوگرهای موفق دنیا
 • اخبار و مقالات مرتبط با رویدادهای مهم در دنیای وب و جستجو
 • مقالات عمومی در حوزه‌هایی مثل کسب‌وکار و موفقیت شغلی

پس از گذشت دو ماه، با بررسی آرا و به دست‌آوردن آمار، نتایج آن را طی گزارش زیر اعلام می‌کنیم. 

بر اساس آمار مندرج در جدول و از بین چهار گزینه‌ی موجود در نظرسنجی، ۳۳.۳۳٪ کاربران به خبرها و مقالات مرتبط با جستجوگر پارسی‌جو و سرویس‌های آن، ۳۰.۱۶٪ به اخبار و مقالات مرتبط با رویدادهای مهم در دنیای وب و جستجو، ۱۸.۶۵٪ به اخبار و مقالات مرتبط با جستجوگرهای موفق دنیا و ۱۷.۸۶٪ به مقالات عمومی در حوزه‌هایی مثل کسب‌وکار و موفقیت شغلی رای داده‌اند.

نتایج نظرسنجی پرس‌و‌جو

همان‌گونه که از نمودار برمی‌آید، بیش از یک‌سوم از ۲۵۲ کاربری که در این نظرسنجی مشارکت داشتند، علاقه‌مند به آگاهی از اخبار و مقالات مرتبط با پارسی‌جو هستند. در این میان نزدیک به یک‌سوم مشارکت‌کنندگان نیز در این نظرسنجی تمایل داشتند تا از اخبار و مقالات مرتبط با جستجو و وب در دنیا آگاهی یابند. به علاوه‌این‌که، کمترین آرا به گزینه‌های اخبار و مقالات مرتبط با جستجوگرهای موفق دنیا و مقالاتی در حوزه‌های کسب‌وکار و موفقیت شغلی با آرائی تقریبا مشابه، اختصاص داده شده است.

بنابراین ضمن قدردانی از شما کاربران ممتاز و تشکر از لطفی که با مشارکت خود در این نظر سنجی داشتید، تلاش می‌کنیم تا بتوانیم مطالب و مقالاتی مفید و مرتبط با عناوین و موضوع‌های موردعلاقه‌‌تان ارائه دهیم.

از هم‌اکنون دومین نظرسنجی پرس‌وجو با موضوع " از کدام‌ سرویس‌ پارسی جو بیشتر استفاده می‌کنید؟" در بلاگ پارسی‌جو قرار داده می‌شود.

 در پایان منتظر نظرها، پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.

مجموع رتبه (0)
0 از 5 ستاره

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

پیوست ها

امتیاز این آیتم :
0
 • مهمان - کاوه

  سلام
  من وبلاگتون رو تازه دیدم... بسیار خوب و مفیده
  اگر مطالب دنیای فناوریتون رو بیشتر کنید بهتر هم میشه
  در مورد نظرسنجیتون هم من از سرویس آب و هواتون زیاد استفاده میکنم که تو گزینه ها نیست!
  به امید موفقیت بیشتر

 • مهمان - یگانه شفقی

  ای کاش پارسی جو به فکر دانش اموزان راهنمایی و دبیرستان همبود و برای اون ها یهعالممممممممممممه مطلب میزاشت:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

 • سلام. تمام تلاشمون این هست که در رده های مختلف سنی بتونن از سایت و مطالبش استفاده کنن. چشم

خبرهای یک هفته گذشته

هیچ مطلبی پیدا نشد!