• برگ نخست
 • خبر و مقاله
 • عمومی
 • نتیجه سومین نظر سنجی پرس‌وجو: "موتور جستجوی بومی را از چه نظر نیاز یک کشور می‌دانید؟"

نتیجه سومین نظر سنجی پرس‌وجو: "موتور جستجوی بومی را از چه نظر نیاز یک کشور می‌دانید؟"

نویسنده: تیم پارسی‌جو
نتیجه سومین نظر سنجی پرس‌وجو:

اواخر آبان‌ماه ۱۳۹۵، پرس‌وجو سومین نظرسنجی خود را آغاز کرد. در این نظرسنجی، از ضرورت وجود جستجوگر بومی از شما پرسیدیم تا با دیدگاه‌هایتان در این باره بیشتر آشنا شویم. برای اطلاع از نتایج آرای این بار پرس‌وجو، مقاله‌ی زیر را از دست ندهید.

آبان ۱۳۹۵  با قرار دادن سومین نظرسنجی خود در بلاگ پارسی‌جو و دعوت از شما برای شرکت در این نظرسنجی، از نیازها و دلایل لزوم وجود موتورجستجوی بومی برای یک کشور پرسیدیم. در این نظرسنجی تلاش کردیم با در نظر گرفتن تمام ابعاد لزوم و ضرورت وجود جویشگر بومی و بیان آن‌ها در ۵ گزینه، دست شما را برای پاسخ و انتخاب دو گزینه‌ی مطلوب باز بگذاریم. 

نتیجه نظرسنجی

از مجموع ۳۷۵ رای کسب شده در این نظرسنجی، گزینه "کارآفرینی، جنبه‌ی اقتصادی و درآمدزایی" با ۱۰۵ رای رتبه‌ی اول و با یک رای اختلاف، "ارائه‌ی امکانات و سرویس‌های بومی متناسب با نیاز کشور" در جایگاه دوم قرار گرفت. "ترویج استفاده از محصولات داخلی" با ۸۰ رای، "احترام به حریم خصوصی کاربران بومی" با ۷۸ رای و "عدم کارآیی مناسب جستجوگرهای غیربومی" با ۸ رای در رده‌های بعدی جای گرفتند.

نتایج سومین نظرسنجی پرس‌وجو

همانطور که از نتایج برمی‌آید; اکثریت کاربران اشتغال زایی و رشد اقتصادی برای کشور را از مهم‌ترین اهداف و ضرورت‌های جویشگرهای بومی در یک کشور می‌دانند. بیکاری و عدم اشتغال جوانان مشکل بزرگی است که گریبان‌گیر جامعه‌ی امروز ما است و بسیاری از خانواده‌های ایرانی با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند. میلیون‌ها جوان ایرانی به امید موقعیت‌های شغلی مناسب تحصیل می‌کنند اما پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه‌ها نمی‌توانند شغل و کار مناسب و مرتبط با رشته‌ی تحصیلی خود را بیابند. بسیاری از آن‌ها برای کسب درآمد و گذراندن زندگی، مشغول به کارهای بی ارتباط با رشته‌ی تحصیلی خود شده که هیچ علاقه‌ای به آن ندارند و استعداد و نبوغ آن‌ها به هدر می‌رود. تعداد زیادی به امید یافتن شغل و زندگی بهتر راهی دیار غربت می‌شوند که این موضوع هم علاوه بر ضربه به کشور، مشکلاتی برای خود آن‌ها به همراه دارد که نمونه‌ای از آن قانون اخیر منع مهاجرت به آمریکا است که تعداد مهاجران ایرانی در صدر هفت کشور تحریم شده می‌باشد.

جستجوگر‌ها از جمله پارسی‌جو قادرند تا به‌صورت مستقیم و غیر مستقیم، کمک بزرگی به ایجاد اشتغال‌زایی در کشور بکنند و خدماتی متناسب با نیاز جامعه را در اختیار مردم قرار دهد. اما همه‌ی این موارد در گرو حمایت و پشتیبانی مردم و مسئولین است.

چهارمین نظرسنجی پرس‌وجو با عنوان " کدام راهکار را برای حفاظت از فرزندتان در دنیای مجازی مناسب‌تر می‌دانید؟" از هم‌اکنون در بلاگ پارسی‌جو قرار داده شده است. لطفا با ارسال نظرات خود ما را یاری کنید.

مجموع رتبه (1)
5 از 5 ستاره

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

پیوست ها

امتیاز این آیتم :
0
 • مهمان - مهدی

  ان شا الله که دولت ها هم از تولیدات داخلی مث امثال پارسی جو حمایت کنن ...

 • مهمان - علی

  چقدر کم شرکت کردن انتظار داشتم میلیونی باشه!!!! در کل پارسی جو خیلی خوب شده و نقشش جزییاتی داره که گوگل ارت نداره چون بومیه و بهتر نشان میده پس حمایت کنید مردم ایران زمین و پارسی جو رو نشون دوستانتان بدین ممنون!

  دارای رتبه 5 از 5 ستاره

خبرهای یک هفته گذشته

هیچ مطلبی پیدا نشد!