حضور پارسی جو در دومین همایش کشوری شهر هوشمند در تهران

نویسنده: تیم پارسی‌جو
حضور  پارسی جو در دومین همایش کشوری شهر هوشمند در تهران

دومین همایش شهر هوشمند، ۱ شهریور ۱۳۹۵ در مرکز همایشهای بین‌المللی برج میلاد با حضور شهرداری‌های ایران، مدیران عامل شرکت‌های مطرح فناوری و جمشید انصاری، معاون رییس جمهوری و رییس سازمان امور اداری و استخدامی برگزار  و به مدت دو روز نیز ادامه دارد.

در عصر ارتباطات، جهانی شدن و یکپارچه‌سازی فرآیند‌ها تاثیر به‌سزایی در اقتصاد و دنیای تکنولوژی داشته است. از این رو شهرها نیز برای رسیدن به توسعه‌ی پایدار و بهبود کیفیت زندگی شهری، در مسائلی  مانند مسکن، اقتصاد، فرهنگ، اجتماع و شرایط زیست محیطی به استفاده از راه‌حل‌های تکنولوژی ارتباطات و اطلاعات و هوشمندسازی روی آورده‌اند. بهره‌گیری از تکنولوژي ارتباطات و اطلاعات در شهر هوشمند موجب کاهش قیمت‌ها، مدیریت مصرف منابع و بهبود ارتباط بین شهروندان و دولت و در نتیجه‌ی آن افزایش سطح کیفی، کارایی و تعامل خدمات شهری می‌شود.

در این راستا دومین همایش زیرساخت و فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر هوشمند، اول و دوم شهریورماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد با موضوع توسعه خدمات و محورهای بررسی راهکارهای ایجاد و توسعه شهر هوشمند، ارائه فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای هوشمندسازی شهرهای ایران و طرح مطالبات حقوقی و اجرایی آماده‌سازی زیرساخت‌های شهر هوشمند در حال برگزاری است. در این همایش علاوه بر سخنرانی صاحب‌نظران این حوزه، شرکت‌های مطرح ایران به نمایش دستاوردهای خود در صنعت شهر هوشمند می‌پردازند.

پارسی‌جو نیز که همواره در جهت رشد و تعالی صنعت فناوری ایران بزرگ تلاش کرده و  از آن به عنوان یک پروژه‌ی ملی یاد می‌شود، سرویس نقشه و دستاوردهای منحصربه‌فرد خود در حوزه GIS و SDI را به‌منظور جهت‌دهی به دیگر شرکت‌ها در این حوزه نوپا و مهم به نمایش گذاشته است.

نقشه پارسی‌جو، اولین و تخصصی‌ترین نقشه بومی و جامع ایران به‌شمار می‌رود که با تکیه بر تجربه و تخصص بالای مجموعه پارسی‌جو طراحی و پیاده سازی شده است. پوشش گسترده، یکپارچگی کامل، جزییات دقیق و به‌روزآوری‌های متعدد در فواصل زمانی کم از جمله ویژگی‌های مهم آن به‌شمار می‌رود. نقشه پارسی‌جو با پوشش بالغ بر ۶۵۰ شهر ایران و بیش از ۵۳۰ لایه مختلف اطلاعاتی از  امکاناتی همچون قابلیت ترسیم، ویرایش، ثبت مکان و همچنین لایه‌های متنوع اطلاعاتی و کارتوگرافی منحصر‌به‌فرد، برخوردار است.

از خدمات نقشه‌ی پارسی‌جو می‌توان به سامانه جامع مدیریت اطلاعات مکانی پارسی‌جو اشاره کرد. این سامانه با محوریت GIS‌ و SDI‌، ابزار توانمندی است که با رویکرد ارایه انواع خدمات متنوع مکان محور به‌صورت آنلاین و آفلاین، امکان دسترسی به اطلاعات مکانی و توصیفی شهرها و تجزیه، تحلیل و تفسیر داده‌ها را فراهم آورده است. قابلیت‌های متعدد این سیستم، در کنار سرعت عمل و سهولت انجام عملیات مختلف، مدیران و برنامه‌ریزان را برای اتخاذ تصمیمات صحیح و صرفه‌جویی در زمان و هزینه یاری می‌کند.

نقشه‌ی پارسی‌جو از ۱ لغایت ۲ شهریور در مرکز همایشهای بین‌المللی برج میلاد پذیرای بازدیدکنندگان گرامی خواهد بود. منتظر دیدار کلیه علاقه مندان و کارشناسان هستیم.

مجموع رتبه (0)
0 از 5 ستاره

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

پیوست ها

امتیاز این آیتم :
0

خبرهای یک هفته گذشته

هیچ مطلبی پیدا نشد!