وزیر ارتباطات: فرزندم از پارسی‌جو استفاده می‌کند

نویسنده: تیم پارسی‌جو
وزیر ارتباطات: فرزندم از پارسی‌جو استفاده می‌کند

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که روز شنبه ۲۸ بهمن، مهمان برنامه زنده نگاه یک بود در مورد موتور جستجوگر ایرانی پارسی‌جو گفت: پارسی‌جو را به عنوان جستجوگر پیش‌فرض در کامپیوتر فرزندم قرار دادم.

در این برنامه محمد جواد آذری جهرمی به سوالاتی در مورد حوزه‌های مختلف مربوط به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پاسخ داد. طرح رجیستری گوشی‌های همراه، موتورهای جستجوگر بومی و پیام‌رسان‌های داخلی از جمله مباحثی بود که پیرامون آنها صحبت شد.

به گفته وزیر ارتباطات شبکه ملی اطلاعات یک مدل مفهومی برای توسعه فضای مجازی در کشور است که وی در ادامه تصریح کرد، شبکه ملی اطلاعات موضوع محتوایی نیست و معضلات و مشکلات محتوایی ما را حل نمی‌کند.

محمد جواد آذری جهرمی با اشاره به راه‌اندازی نظام اینترنت کودک این سوال را مطرح کرد که آیا گوگل به قوانین ما برای کودکان اهمیتی می‌دهد؟ وی موتور جستجوگری که در ایران توسعه پیدا کرده را به عنوان راه‌حل مناسبی برای این موضوع مطرح و عنوان کرد: گوگل را در خانه مسدود کرده و پارسی‌جو را موتور جستجوی پیش‌فرض در کامپیوتر فرزندم قرار داده‌ام.

قسمتی از صحبت‌های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را می‌توانید در ویدیو زیر مشاهده کنید.

 

 
 
مجموع رتبه (0)
0 از 5 ستاره

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

پیوست ها

امتیاز این آیتم :
0
 • مهمان - رضا

  سلام
  نرم افزار خبرجو دو سال و نیم هست که به روز نشده!!!
  آیا توسعه این نرم افزار متوقف شده؟؟؟

 • مهمان - علی صیدالی

  بسیار خرسندم که ایرانیم و از موتور جستجوی ایرانی استفاده میکنم.

  قبل از نقد هام باید بگم که توی سایتم شما رو لینک کردم که این حداقل کاریه که میتونم برای پیشرفت پارسیجو انجام بدم.pavet.ir

  در بخش دانلود ها،از یک سری سایت دانلود خاص فقط استفاده شده که دانلود ها بیشتر از همه به چشم میخوره و این نشان دهنده یک ضعفه چون سایت های نوپای دانلودی بسیاری وجود دارند و اگر از طرف پارسیجو کاربر دریافت کنند اعتمادشون به پارسیجو به عنوان یک موتور قدرتمند بیشتر میشه.

  در بخش آوا،آهنگی رو سرچ کردم که در وب اون رو آورد ولی در بخش آوا خیر.

  بلاگ پارسیجو جایی است برای کسانی که از استفاده از پارسیجو امید میگیرند و اپدیت منظم این وبلاگ باعث امید به ما میشه،پس تلاش کنید که غیرفعال نشه و ما هم ناامید نشویم.

  سپاس فراوان

خبرهای یک هفته گذشته

هیچ مطلبی پیدا نشد!