شبکه ۵ سیما: نقشه پارسی‌جو برای رقابت با گوگل‌ مپ وارد گود شد

شبکه ۵ سیما: نقشه پارسی‌جو برای رقابت با گوگل‌ مپ وارد گود شد

شنبه ۲۰ آذر ۹۵، خبر شبکه ۵ سیما در عناوین اصلی خود از نقشه پارسی جو به عنوان اولین نقشه هوشمند و جامع اطلاعات مکانی یاد کرد. با پرس‌وجو همراه شوید و تشریح این خبر را بخوانید.

“نقشه پارسی جو هم برای رقابت با گوگل مپ وارد گود شد”. این تیتری بود که اخبار شبکه ۵ سیما در ۲۰ آذرماه برای معرفی نقشه پارسی جو عنوان کرد.

خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در با این تیتر مصاحبه‌ی خود را آغاز کرد: پارسی جو یکی از موتورهای جستجوگر ایرانی است که تاکنون با ارائه‌ی امکانات و  سرویس‌های مختلف توانسته کاربران فارسی زبان را در رفع نیازهای بومی خود یاری رساند. سرویس نقشه موتور جستجوی پارسی جو به تازگی قابلیتی اضافه کرده تا کاربرانی که قصد سفر دارند بهتر بتوانند از ویژگی مناطق گردشگری و اطلاعات کامل مقصدشان باخبر شوند.

آقای دکتر خیراندیش، مدیر اجرایی پارسی جو، هدف از طراحی و پیاده سازی نقشه پارسی جو را ایجاد سامانه جامع و کامل اطلاعات مکانی و ارائه‌ی یک سری سرویس‌ها روی آن نقشه بومی اعلام کردند. ایشان افزوند: در حال حاضر نقشه پارسی جو ۵۳۰ لایه اطلاعات مکانی را دارد. حدود ۶۵۰ شهر و شهرستان روی آن سوار است و حدود یک میلیون نقطه و عارضه روی آن وجود دارد. این نقشه هوشمند همچنین قابلیت یادگیری و ذخیره اطلاعات توسط افراد جستجوگر را دارا است.

نمایش اطلاعات مختلف مکانی، تاریخی و اقامتی از مکان‌های مختلف و مدیریت آن‌ها و ارائه خدمات به ارگان‌ها و نهادهای دولتی از جمله مزیت‌های استفاده از این نقشه بومی است.ویدئو‌ی کامل این بخش خبری را می‌توانید در قسمت پایین مشاهده کنید.

برای تماشای ویدئو از آپارات کلیک کنید.

مجموع رتبه (0)
0 از 5 ستاره

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

پیوست ها

امتیاز این آیتم :
0

خبرهای یک هفته گذشته

هیچ مطلبی پیدا نشد!