آغاز به‌کار پرتال یکپارچه مدیریت APIها و جستجوی سفارشی پارسی‌جو

آغاز به‌کار پرتال یکپارچه مدیریت APIها و جستجوی سفارشی پارسی‌جو

بسیاری از توسعه‌دهندگان وب ترجیح می‌دهند که از APIها و جستجوگرهای سفارشی در راه‌اندازی سایت مورد نظر خود بهره ببرند. پارسی‌جو، پرتال یکپارچه‌ای را به‌همین منظور تدارک دیده است که در آن جستجوگر سفارشی و API تعدادی از سرویس‌های خود را در اختیار کاربران و توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد. برای اطلاع از ویژگی‌های پرتال یکپارچه مدیریت APIها و جستجوی سفارشی پارسی‌جو، خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

پویایی تکنولوژی، جریان و دامنه‌ی استفاده از سرویس‌ها را به گونه‌ای تغییر داده که پیشرفت آن‌ها وابسته به برقراری ارتباطی موثر و آسان بین آن‌ها است. بسیاری از طراحان و توسعه‌دهندگان وب‌سایت‌ها در راستای ارائه‌ی خدمات و سرویس‌های کارآمد تمایل دارند تا از API ها یا افزونه‌های آماده‌ای استفاده کنند که قابلیت‌های وبگاه و پرتال اینترنتی خود را افزایش داده و آن‌را تعاملی‌تر و لذت‌بخش‌تر کنند.

اگر شما هم یکی از اعضای جامعه بزرگ توسعه‌دهندگان وب، بلاگر یا صاحب وب‌سایت باشید از اهمیت و کارایی بالای جستجوی سفارشی و همچنین APIها آگاهی دارید. پارسی‌جو با مجموعه‌ای از ۱۵ سرویس مختلف، تلاش کرده است تا سیستم پیشرفته جستجوی سفارشی و  API  برخی از سرویس‌های خود را در  قالب پرتال یکپارچه‌ای در اختیارشما قرار دهد تا با دست پر پاسخگوی نیازهای کاربرانتان باشید. شما در این پرتال که از ۶ مهرماه سال ۹۵ آغاز به‌کار کرده است، به نحوه راه‌اندازی و کدهای مرتبط با سیستم جستجوی سفارشی و API های پارسی‌جو دسترسی دارید.

پرتال مدیریت APIها و جستجوی سفارشی پارسی‌جو شامل دوبخش سیستم جستجوگر پیشرفته و ‌API برخی سرویس‌های ارائه‌شده در پارسی‌جو است که توسعه دهندگان و صاحبان وب‌سایت‌ها را قادر می‌سازد تا امکانات و قابلیت‌هایی پیشرفته و یکپارچه‌ای را به وب‌سایت خود اضافه کنند. در این پرتال، نحوه راه‌اندازی و کدهای مرتبط با سیستم جستجوی سفارشی و API های پارسی‌جو قرار داده شده است که در ذیل، به معرفی و تشریح آن‌‌‌ها می‌پردازیم.

سیستم جستجوی سفارشی پارسی‌جو

استفاده از تکنولوژی موتورهای جستجو در میان کاربران فضای وب آنچنان فراگیر شده که بسیاری از صاحبان وب‌سایت‌ها، وبلاگ‌ها و صفحات اینترنتی برای ارائه خدمات بهتر، علاقمند به استفاده از یک سیستم جستجوی پیشرفته در وبگاه خود هستند. یکی از بهترین، ارزان‌ترین و ساده‌ترین راه‌های ممکن برای راه‌اندازی سیستم جستجوی پیشرفته و سریع برای پرتال‌های اینترنتی، استفاده از سیستم‌های جستجوی سفارشی است که بر پایه قدرت موتورهای جستجوی موفق عمل می‌کنند.

پارسی‌جو به عنوان بزرگترین جستجوگر بومی کشور، سیستم جستجوی سفارشی خود را در دسترس توسعه‌دهندگان و صاحبان وب‌سایت‌های اینترنتی قرار داده‌است تا از این طریق بتوانند به‌سادگی و در سریع‌ترین زمان ممکن یک جستجوگر پیشرفته را در وبگاه خود راه‌اندازی کنند.

جستجوی سفارشی چه قابلیتی را در اختیارتان قرار می‌دهد؟

هرشخص می‌تواند در وبسایت خود موتور جستجو داشته باشد. زمانی که وبسایت شما بزرگ است و یا شما پست‌ها و صفحات بسیاری را در وبسایت خود دارید که باعث می‌شود فرآیند جستجو در وبسایت شما کند و ارتباط مناسبی بین کلید واژه ی جستجو شده با نتایج وجود نداشته باشد، استفاده از جستجوی سفارشی راه حل مناسبی است. یک موتور جستجوی سفارشی در وبسایت شما، نتایج جستجوی کاربر بر روی وبسایت و یا وبگاه شما را ، سفارشی می کند و کاربران به سادگی و با دقت و سرعت بالایی به نتایج جستجوی خود دست پیدا می‌کنند.

در حال حاضر سیستم جستجوی سفارشی پارسی‌جو در سه حالت متفاوت در دسترس است:

 1. حالت اول: نمایش نتایج جستجو در پارسی‌جو
  در این حالت، نتایج حاصل از جستجوی کاربر در وب‌سایت پارسی‌جو نمایش داده می‌شود، بدین معنا که کاربر نتایج جستجوی خود را در پارسی‌جو ملاحظه می‌کند نه سایت شما.
 2. حالت دوم: نمایش نتایج جستجو به صورت بازشونده(Pop-Up)
  با کلیک کاربران بر روی آیکن جستجو در سایتتان، صفحه‌ای به صورت بازشونده (Pop-Up) حاوی نتایج جستجو(بدون خارج شدن از سایت شما) ظاهر می‌شود.
 3. حالت سوم: نمایش نتایج در رابط کاربری سایت شما
  اگر برایتان مهم است که کاربران نتایج جستجوی خود را در رابط کاربری وب‌سایت خودتان مشاهده کنند این حالت پیشنهاد می‌شود. بدین ترتیب برای کاربر نه پاپ‌آپی باز می‌شود و نه به صفحه دیگری ارجاع داده می‌شود و کاربر مستقیم به نتایج مورد نظر خود در وب سایت شما دست پیدا می‌کند.

APIهای پارسی‌‌جو

API های آماده شده توسط پارسی‌جو شامل نقشه، ارز، سکه و وضعیت آب‌و‌هوا است که همه بر اساس موقعیت زمانی و مکانی و بر اساس نیاز فارسی‌زبانان طراحی و توسعه داده‌ شده‌اند.

‌API چیست؟

  API (مخفف عبارت Application Programming Interface) یا رابط برنامه‌نویسی نرم‌افزار، به برنامه‌نویس‌ها و توسعه‌دهندگان وب این امکان را می‌دهد که به تمام یا بخشی از قابلیت‌های یک نرم‌افزار دیگر دسترسی پیدا کنند. در واقع API ها امکان استفاده از داده‌ها و عملکرد سرویس‌های بزرگ را به‌شکل سازمان یافته و محدود برای دیگر وب‌سایت‌ها یا اپلیکیشن‌ها فراهم می‌کنند. APIها ممکن است بر اساس میزان دسترسی که در اختیار توسعه‌دهنده قرار می‌دهند، پولی یا رایگان باشند.

APIچه استفاده‌ای دارد؟

APIها برقراری ارتباط بین نرم‌افزارهای مختلف را آسان‌ می‌سازند که این عامل می‌تواند به توسعه بهتر و سریع‌تر نرم‌افزارها و صفحات وب کمک فراوانی کند. کمپانی‌های بزرگی همچون گوگل، تلگرام، توییتر و...بسیاری از سرویس‌های خود را توسط API در اختیار دیگر شرکت‌ها و توسعه‌دهندگان قرار می‌دهند.

API نقشه پارسی‌جو

نقشه پارسی‌جو با پوشش بالغ بر ۶۵۰ شهر ایران و بیش از ۵۳۰ لایه مختلف اطلاعاتی، ارایه لایه‌های متنوع اطلاعاتی و کارتوگرافي منحصربفرد، اولین و تخصصی ترین سرویس نقشه بومی ایران در این مقیاس است که توسط محققین و متخصصین مجموعه پارسی جو با تکیه بر تجربه و تخصص اعضا و انجام سال‌ها تحقیق و پژوهش، طراحی و پیاده‌سازی شده است.

پارسی‌جو با ارایه API نقشه خود امکان استفاده از امکانات آن را به‌صورت رایگان برای توسعه‌دهندگان فراهم‌ آورده است. پوشش گسترده، جزییات دقیق و به روزآوری‌های متعدد در فواصل زمانی کم از ویژگی‌های مهمی است که استفاده از API نقشه پارسی‌جو را به بهترین انتخاب برای توسعه‌دهندگان ایرانی تبدیل می‌سازد.

API آب و هوا

حیاتی‌بودن آگاهی درست و به‌موقع از وضعیت آب‌وهوا موجب تمایل زیاد کاربران وب به سمت سرویس‌های نمایش وضعیت جوی شده است. به‌همین دلیل است که بسیاری از وب‌مسترها و طراحان وب‌سایت‌ها علاقه دارند که وضعیت آب‌وهوا را به شکلی ساده و سریع در دسترس کاربران خود قرار دهند.

با استفاده از API آب‌و‌هوای سیستم سفارشی پارسی‌جو، کاربران وب‌سایت و اپلیکیشن‌ها می‌توانند اطلاعاتی به‌روزو صحیح راجع‌به وضعیت آب‌وهوای منطقه ومکان موردنظر، به دست آورند.

این API با گرفتن نام استان و شهر مورد نظر شما، اطلاعات و وضعیت آب‌وهوایی آن منطقه را در صفحه اینترنتی مدنظرتان نمایش می‌دهد. این اطلاعات شامل شرایط جوی و حداکثر و حداقل دما است.

API قیمت ارز

اگر به نمایش نرخ ارز در بلاگ یا سایت خود علاقه‌مند هستید، پارسی‌جو API‌ این سرویس محبوب را برای شما تهیه کرده است. این ‌‌API، بر اساس ارز انتخاب شده، قیمت، تغییرات (ثابت، کاهش یا افزایش) و درصد تغییرات را نشان می‌هد.

API قیمت سکه

شرایط خاص اقتصادی باعث شده است که رصد مداوم قیمت سکه در ایران، طرفداران بی‌شماری داشته باشد. با استفاده ‌‌API قیمت سکه، می‌توانید تغییرات(افزایش ،کاهش و یا ثابت بودن قیمت) و میزان تغییرات قیمت سکه را نمایش دهید.

امیدواریم که همه‌ی صاحبان وب‌سایت‌ها، سیستم جستجوی سفارشی و ‌API های معرفی شده توسط پارسی‌جو را رابط کاربری مفیدی بدانند.

اگر در وبگاه خود از سرویس‌های سفارشی پارسی‌جو استفاده کرده‌اید و یا به عنوان یک کاربر در یک وب‌سایت با سرویس‌های سفارشی پارسی‌جو کار کرده‌اید، تجربه خود را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.

برای ورود و بهره‌مندی از خدمات پورتال مدیریت APIها و جستجوی سفارشی پارسی جو، از اینجا شروع کنید. منتظر نظرات شما درباره این پرتال هستیم.

مجموع رتبه (3)
4 از 5 ستاره

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

پیوست ها

امتیاز این آیتم :
0
 • مهمان - alireza

  api خبری هم بزارید.ممنون.
  اخبار را بگیرد و نمایش دهد.
  ممنون

  دارای رتبه 5 از 5 ستاره
 • مهمان - مهدی

  ای کاش با فرمت json بود.این فرمتی که شما گذاشتید بعید میدونم به کار برنامه نویسا بیاد.لطفا این فرمت تبدیل به فرمت json بکنید.بعدی میدونم کار سختی باشه تا اینجاشو انجام دادید.

 • مهمان - حسین

  روزی بیاد که فقط از محصولات بومی استفاده کنیم.
  ان شاا...

 • مهمان - geeksesi

  سلام خسته نباشید .
  بهتر نبود به جای دادن یه کد script که من هیچ علاقه ای به گزاشتنش توی وب خودم ندارم api ها رو به صورت جیسون قرار می دادید تا هر جور و هر جا که نیاز داریم ازشون استفاده کنیم ؟
  خیلی ممنون !

  دارای رتبه 1.5 از 5 ستاره
 • مهمان - محمد

  کارتون عالیه،فقط لطفا این امکانات رو قطع نکنید

 • مهمان - محمدی

  لطف بزرگی میکنید اگه خروجی JSON هم اضافه کنید به API ها!

  دارای رتبه 5 از 5 ستاره
 • مهمان - محسن

  سلام
  اوقات شرعی در شهرستان درمیان - استان خراسان جنوبی ، دیر وقتیست صحیح نمی باشد لطفا تصحیح فرمایید.

 • مهمان - کریم رضایی

  سلام بنده یه برنامه ی اندرویدی دارم میسازم
  میتونم از api آب و هوای سایت شما استفاده کنم ؟ مشکلی پیش نمیاد ؟

 • مهمان - علیرضا ن

  ایشالله هرروز پارسی جو بهتر و موفق تر بشه

 • مهمان - عباسعلی

  الان کو این api ها ؟

 • به تمامی خدمات سفارشی از جمله APIها را می تونید از لینک زیر دسترسی داشته باشید
  http://csi.parsijoo.ir

 • مهمان - علی صیدالی

  بهترین کار برای جسنجوی سفارشی این است که این برنامه و کد را در اختیار ارایه دهندگان کد و ابزار وبلاگ قرار دهید . چون وبلاگ ها و سایت های زیاد این کد را به جای کد های گوگل در سایت خود قرار میدهند.

  پی به سوی موفقیت پارسیجو
  بجنگید و هرگز دست از کار نکشید به امید اول شدن در ایران در سال های نه چندان دور

خبرهای یک هفته گذشته

هیچ مطلبی پیدا نشد!