عمرتان پربرکت، قصه زندگیتان خوش، یلدا مبارک

نویسنده: تیم پارسی‌جو
عمرتان پربرکت، قصه زندگیتان خوش، یلدا مبارک

فرا رسیدن شب یلدا، شب مهربانی و لبخند، شب حافظ و فردوسی و شب دیدارها بر شما مبارک باد.

کم کم به آخرین لحظات پاییز نزدیک می‌شویم; به همان لحظه‌ی مشهور "شمردن جوجه‌ها"
و امشب چه طولانی اما پر از روشنی و مهر است. امشب طولانی‌ترین لحظات با هم بودنمان را تجربه می‌کنیم و تاخیر طلوع فردا را به فال نیک می‌گیریم.

شب یلدا یا شب چله نامی است که به آغازین شب زمستان اطلاق می‌شود. دیرزمانی است که ایرانیان، آخرین شب پاییز را با برپایی مراسمی بدرقه می‌کنند و به استقبال زمستان می‌روند. یلدا و جشن‌هایی که در این شب برگزار می‌شود، یک سنت باستانی است.

لوگوی یلدای پارسی جو

مردمان این مرز و بوم آخرین شب پاییز را، با گرد هم آمدن و شب‌نشینی در کنار یکدیگر به سر می‌کنند و جشن می‌گیرند. حافظ خوانی و تفال به این عارف نامی در این شب مرسوم است. تنقلات و خوراکی‌های شب یلدا بسته به نوع منطقه و طبع مردم آن‌جا متفاوت است اما هندوانه جزء لاینفک پذیرایی در جشن شب یلدا است. برخی عقیده دارند خوردن هندوانه در شب چله آن‌ها را از سرما و بیماری در سراسر زمستان دور نگاه خواهد داشت.

با همه‌ی این‌ها آن‌چه که توانسته یلدا را از یک شب عادی با ویژگی چند ثانیه طولانی بودن، چنین در تاریخ ماندگار کند همین یکدلی و امید در کنار هم بودنمان است.

پارسی جو با آرزوی لحظاتی مملو از مهر و لبخند در طولانی‌ترین شب سال برای تمام ایرانیان، لوگوی شب یلدای خود را به نمایش می‌گذارد.

تمام لوگوهای پارسی جو را از اینجا ببینید.

قدر لحظات با هم بودنمان را بدانیم.

مجموع رتبه (1)
4 از 5 ستاره

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

پیوست ها

امتیاز این آیتم :
0

خبرهای یک هفته گذشته

هیچ مطلبی پیدا نشد!