روز مهندس بر تمام مهندسان ایران‌زمین مبارک باد

روز مهندس بر تمام مهندسان ایران‌زمین مبارک باد

پنجم اسفند، زادروز دانشمند ایرانی خواجه نصیرالدین طوسی است که با هدف بزرگداشت این دانشمند بزرگ روز مهندس نام گرفته است. پارسی‌جو ضمن عرض تبریک روز مهندس به همه‌ی مهندسان ایران عزیز، لوگوی جدید خود را به مناسبت این روز تقدیم می کند.

پنجم اسفند مصادف با زادروز دانشمند بزرگ ایرانی، خواجه نصیرالدین طوسی است که در تقویم رسمی کشور به عنوان روز بزرگداشت این اندیشمند نامی و روز مهندس به ثبت رسیده است.

ابو جعفر محمد بن محمد بن حسن طوسی، مشهور به خواجه نصیرالدین در ۵ اسفند ۵۷۹ قمری در طوس متولد شد. خواجه نصیرالدین طوسی از بزرگترین فلاسفه، ریاضیدانان و منجمان ایرانی قرن هفتم است كه پس از بزرگانی مانند فارابی، ابوريحان بيرونی، ابوعلی سينا و رازی ظهور كرد. به یاد این دانشمند بزرگ پنجم اسفند به عنوان روز مهندس نام گذاری شده است.

واژه‌ی مهندس به لحاظ لغوی برگرفته از هندسه است و امروز این عنوان به کسی اطلاق می‌شود که با استفاده از فناوری، ریاضیات و دانش برای هر مشکل بهترین راه‌حل را، با در نظر گرفتن جنبه‌های کیفی، کمی، فیزیکی، اقتصادی و ...، پیدا می‌کند.

روز ملی مهندس فرصتی است که با یادآوری مسئولیت‌های کلیدی و سهم غیرقابل‌انکاری که جامعه مهندسان در توسعه، پیشرفت و آبادانی این مرز‌‌وبوم داشته‌اند، از تمامی زحمات و تلاش‌های متعهدانه‌شان سپاسگزاری شود.

پارسی‌جو فرا رسیدن پنجم اسفندماه، سالروز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس را تبریک می‌گوید و به مناسبت این روز لوگوی خود را تغییر داده و آن را به تمامی مهندسین و مهندس‌پیشگان عزیز تقدیم می‌کند.

برای مشاهده تمامی لوگوهای مناسبتی پارسی‌جو اینجا کلیک کنید.

پ.ن. ضمن عرض تبریک روز مهندس به تمام مهندسان عزیز مجموعه‌ی پارسی‌جو، این فرصت را مغتم شمرده و از همه‌ی متخصصان و مهندسان تلاشگر تیم پارسی‌جو که در راستای هدف والای رشد و تعالی میهن عزیزمان، همواره در جهت ارتقای این پروژه‌ی ملی عظیم در تلاشند و سعی خود را بر ارائه‌ی خدمات بهتر و بیشتر به هموطنان خود گذارده‌اند، تشکر و قدردانی می‌کنیم.

مجموع رتبه (3)
5 از 5 ستاره

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

پیوست ها

امتیاز این آیتم :
0
 • مهمان - میلاد

  سلام
  به طراح این لوگو باید جایزه نوبل اهدا بشه.
  خیلی مستعده که بره تو گوگل کار کنه.

 • مهمان - ریحانه

  مهمان - میلاد

  آره واقعا لوگوی قشنگیه
  احسنت

 • مهمان - احمد

  خیلی هم زیبا طراحی شده. شما بهتر بری بخونی ببینی خواجه نصیرالدین طوسی کی بوده. این عکس مربوط به این دانشمند هست.

  دارای رتبه 5 از 5 ستاره
 • مهمان - علی

  سلام میشه توی کانال تلگرامی پارسی جو چند تا تصویر از شرکت دانش بنیان پارسی جو رو بزارید؟ همچنین از کارکنان عزیز این شرکت هم چند تا تصویر بزارید لطفا ممنون:)

  دارای رتبه 5 از 5 ستاره
 • مهمان - شایان

  برای مهندسان اين مرزوبوم بن بستی وجود ندارد
  یاراهی خواهند یافت یا راهی خواهند ساخت...

  روز مهندس مبارک باد.

  دارای رتبه 5 از 5 ستاره
 • مهمان - مینا

  خیلی بی سلیقه این، چه لوگوی زشتی آدم فکر میکنه روز نجومه تا روز مهندس:(:(:(:(

 • مهمان - نوید

  مهمان - مینا

  مخالفم،حتما نباید پرگار و قلم و این چیزا باشه!
  خواجه نصیر به نجوم هم مسلط بود.

خبرهای یک هفته گذشته

هیچ مطلبی پیدا نشد!