لوگوی مناسبتی پارسی‌جو در روز جهانی مبارزه با سرطان

لوگوی مناسبتی پارسی‌جو در روز جهانی مبارزه با سرطان

۴ فوریه هر سال (۱۶بهمن) به عنوان روز جهانی مبارزه با سرطان با هدف نجات جان سالیانه میلیون‌ها انسان و افزایش آگاهی در مورد این بیماری است. پارسی جو نیز در راستای اقدام برای آگاهی بخشی عمومی مردم  لوگوی خود را به مناسبت این روز تغییر داده است. پرس‌وجو را همراهی کنید.

۴ فوریه هر سال، روز جهانی مبارزه با سرطان نام‌گذاری شده که در طی این رویداد تمام مردم دنیا برای پیشگیری، تشخیص و درمان این بیماری با یکدیگر متحد می‌شوند.

هدف از این نام‌گذاری نجات میلیون‌ها نفر در سراسر جهان از مرگ‌های قابل پیشگیری است که می‌تواند با افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی مردم از طریق دولت و رسانه‌ها و انجام اقداماتی برای آموزش در مورد این بیماری کاهش یابد.

انجمن بین‌المللی کنترل سرطان و سازمان بهداشت جهانی، شعارهایی را در این روز برای مبارزه با سرطان در نظر می‌گیرند که شعار منتخب برای سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ با عنوان “من می‌توانم، ما می‌توانیم” (We can- I can) برگزیده شده است. در واقع شعار “ من می‌توانم، ما می‌توانیم” در روز جهانی سرطان به دنبال آن است که چگونه هر شخص می‌تواند در دنیا سهمی برای کاهش سرطان داشته باشد.

سرطان، رشد کنترل نشده و تولید مثل بیش از حد سلول‌های بدن است که بیشتر اندام‌های بدن را دخیل می‌کند. این رشد معمولا بافت‌های اطراف عضو درگیر را تخریب می‌کند و با گسترش خود بر بخش‌های دورتر نیز تاثیرگذار است.

از بروز بسیاری از سرطان‌ها می‌توان با پرهیز از فاکتور‌های معمول مانند دود سیگار جلوگیری کرد. علاوه بر این، بخش قابل توجهی از سرطان با جراحی، پرتو یا شیمی درمانی قابل درمان است به خصوص اگر زود تشخیص داده شوند.

چرا روز جهانی سرطان مهم است؟

در حال حاضر هرساله  ۸.۲ میلیون نفر در سراسر جهان به خاطر سرطان می‌میرند که از بین آن‌، ۴ میلیون نفر مرگ زودرس دارند( ۳۰ تا ۶۹ سال)

روز جهانی سرطان فرصت مناسبی برای گسترش آگاهی در سراسر دنیا و افزایش اطلاعات مردم راجع به سرطان و پیشگیری از ابتلا به این بیماری و مبارزه با آن است.

بیایید با بالا بردن آگاهی خود و انجام اقدامات به موقع،  از بروز این بیماری پیشگیری کنیم.

مجموع رتبه (2)
5 از 5 ستاره

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

پیوست ها

امتیاز این آیتم :
0
 • مهمان - حسین

  متاسفانه بیماری سرطان روز به روز گسترش پیدا میکنه. امیدوارم در آینده ای نزدیک درمان کاملی برای این بیماری پیدا بشه و دیگه هیچ کسی به این بیماری مبتلا نشه.

  دارای رتبه 5 از 5 ستاره
 • مهمان - ali

  پارسی جو لوگوهاش عالیه فقط زیاد عوض میکنه ولی خوبه;) به این کسایی که میگن پارسی جو اطلاعات شخصی کاربران رو هک میکنه و میدزده اهمیت ندید اونا دوست ایران تیستن;) پس برای همیشه با خیال راحت و آسوده از پارسی جو استفاده کنید:)

  www.parsijoo.ir

  دارای رتبه 5 از 5 ستاره

خبرهای یک هفته گذشته

هیچ مطلبی پیدا نشد!