آخرین خبرها

آنچه که باید درباره بایدو، دومین جستجوگر محبوب دنیا، بدانیم (بخش دوم)

بایدو یک شرکت تکنولوژی بر پایه اینترنت است که توانسته با نوآوری و بومی سازی در بازار چین به موفقیت دست یابد. در این مقاله سعی داریم شما را با بایدو و انواع خدماتش در فضای مجازی آشنا کنیم. همانطور که در بخش اول این مقاله ذکر شد، بایدو با ارائه‌ی انواع سرویس‌های متناظر با نیاز و ترجیحات محلی مردم توانسته به شهرت خوبی برسد و جای خالی جستجوگرهای عمومی چون گوگل را در میان چینی‌ها پر کند. در بخش دوم در نظر داریم تا ضمن بررسی نقش قوانین دولت چین در کمرنگ شدن گوگل، آینده‌ی جستجوگرهای بومی در چین را تحلیل کنیم.


ایام سوگواری رحلت پیامبر اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع)، تسلیت باد

در روزهای پایانی ماه صفر، سیه‌پوش تنهاترین سردار اسلام، خاتم پیغمبران و شاه خراسان می‌شویم. پارسی‌جو، رحلت خاتم‌الانبیا، حضرت محمد مصطفی(ص)، و شهادت جانسوز امام حسن مجتبی(ع) و حضرت علی‌بن موسی‌الرضا(ع) را به عموم شیعیان تسلیت عرض می‌نماید.


آنچه که باید درباره بایدو، دومین جستجوگر محبوب جهان، بدانیم (بخش اول)

بایدو، دومین ابرقدرت صنعت جستجو در دنیا و رتبه یک موتور جستجو در پرجمعیت‌ترین کشور دنیا، چین است. در این مقاله دو بخشی در نظر داریم به معرفی این جستجوگر چینی، سرویس‌های ارائه شده‌ توسط آن، داستان موفقیت‌ها و نقش دولتمردان چین را در  جهت‌دهی به نیازهای مردم در این حوزه بپردازیم. با پرس‌وجو همراه شوید.


چرا جستجوگر ایرانی، چرا پارسی جو؟ (بخش اول)

جستجوگرهای عمومی چون گوگل در کنار تمام خدمات ارزنده‌ و موفقیت‌هایشان، به جهت این‌که درک و آگاهی درستی از زبان مادری، فرهنگ و سلایق مردم یک منطقه ندارند، معمولا نمی‌توانند در پاسخ به برخی از انواع پرس‌وجوها خوب عمل کرده و کاربران را به یک نتیجه مستقیم و مرتبط هدایت کنند. ایده طراحی جستجوگرهای بومی هم بر پایه همین نقطه ضعف موتور جستجوهای عمومی شکل گرفت. در این مقاله‌ی دو بخشی در نظر داریم ضمن بیان دلایل نیاز به جستجوگرهای بومی، لزوم شکل‌گیری یک جستجوگر ایرانی و فارسی زبان را از جنبه‌های مختلف بررسی نماییم.گفتگوی زنده شبکه‌ی خبر با مدیر اجرایی پارسی‌جو

شبکه‌ی خبر صدا و سیما، جمعه ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۵ از دکتر خیراندیش، مدیر اجرایی پروژه‌ی جستجوگر بومی پارسی‌جو، دعوت به عمل آورد و بخش فناوری اطلاعات ساعت ۱۸ را به گفتگو با ایشان اختصاص داد. برای اطلاع از جزئیات این گفتگو تا پایان این بخش ما را همراهی کنید.


میزان استفاده ایرانی‌ها از جستجوگرهای بومی

استقبال کاربران از موتورهای جویشگر بومی در حال افزایش است. دبیر شورای راهبری پروژه جویشگر بومی برای تسریع در این روند، از ورود کمیسیون عالی تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی به سیاستگذاری خدمات و محتوای موتورهای جستجوی بومی با هدف حمایت از این پروژه های ملی، خبر داد. متن کامل این گزارش را در مقاله‌ی زیر بخوانید.


آنالیز رفتار و ذائقه کاربران ایرانی در وب فارسی

در تابستان سال ۱۳۹۵، تحلیلی بر لاگ جویشگرهای بومی توسط آزمایشگاه ارزیابی خدمات وب مرکز تحقیقات مخابرات ایران (وب آزما) انجام گرفت. این مرکز با استخراج اطلاعات و داده‌کاوی آمارهای مربوط به بازدید خدمات مختلف جستجوگر بومی پارسی‌جو، میزان تمایل و سلیقه‌ی کاربران و نوع پرس‌وجوی آن‌ها را مورد بررسی و سنجش قرار داد. نتایج این تحلیل و بررسی در مقاله‌ی زیر ارائه شده است. با پرس‌وجو همراه باشید.


لوگوی پارسی‌جو در ۱۳ آبان، روز دانش‌آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی

صبح امروز دانش‌آموزان، دانشجویان و اقشار مختلف مردم با سر دادن شعار «مرگ بر آمریکا» برای سی‌ و هشتمین سال مراسم پرشکوهی را در پاسداشت روز دانش‌آموز، سالروز تبعید امام خمینی و تسخیر لانه جاسوسی رقم زدند. پارسی‌جو نیز همزمان با راهپیمایی گسترده دانش‌‌آموزان و دانشجویان که در شکل‌گیری انقلاب اسلامی تاثیر به‌سزایی داشته‌اند، لوگوی خود را به این مناسبت تغییر داده است.


صفحه 7 از 13

خبرهای یک هفته گذشته

هیچ مطلبی پیدا نشد!